مراسم کله زنی!
ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ امرداد ،۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

اصولا" در فرهنگ اصیل ولایتمون بسیار علاقه مند هستن به کله کوبی و این رو در مراسم ازدواجشون هم اجرا میکنند به دو روش:

1. وقتی یه دختر عقد میکنه رسم بر اینه که دوستاش و دخترای فامیل بشینن کنارش همین که دخترک گفت بله میزنه تو سر یکی از دخترای کناریش نه محکما ولی خب ما دیگه جو میگیرتمونو محکم کیکوبونیم تو سرشون چرا؟ تا بخت دختر بعدی هم باز بشه .حالا بعد از عقد نیستین که ببینین جای اینکه بیان به عروس خانم تبریک بگن یکی یکی میان دست عروس رو میگیرن و میکوبونن تو سر خودشون تا بختشون وا شه!

تو عقد خودم حالا من داشتم گریه میکردم حواسم هم نبود خودشون میومدن دستمو میگرفتن تالاپ تالاپ میزدن تو سر خودشون !

2. مراسم بعدی کله کوبی: شب آخر که عروس لباس سفید پوشیده قبلنا رسم بر این بوده که وقتی عروس وارد مجلس میشه تنها بیاد و بعد دوماد و مردهای خونواده بعد از 1 یا 2 ساعت وارد میشن و آهنگ مخصوص واسه ورودی دوماد میخونن و دوماد با دار و دستش میان یک طرفش رو معمولا" پدر داماد میگیره و یک دست دیگش پدر عروس اگر در قید حیات نباشن بزرگای فامیل میان. بعد که دوماد وارد شد میان و میان تا به عروس برسن و دوماد تور عروس رو بر میداره یه ماچیش هم میکنه ومیشینن.بعد بزرگ خانواده میاد و کله های این دو نوگل شکفته رو میگیره و تالاپ تالاپ میکوبونه به همدیگه بعضیا که خشنترن محکم میزنن بعضیا که ارومند یواش یواش ولی خب بیشتریا دیدم که بعد از این عمل کله هاشون تو دستاشونه و اخ اخ میکنن.

هنوز مراسم کله زنی عروس دوماد هست با دوماد با هم وارد میشیم ولی آخرش یکی میاد و کله امون میزنه به هم .حالا بزرگ خونوادمون مریضه و ما داریم دعا دعا میکنیم چیزیشون نشه 90 سالشونه ها ولی خب تا حالا صبر کردی یه چند ماه دیگه هم در میان ما باش تو رو خدا دعا کنین چیزیش نشه خدای نکرده باز دوباره عروسی بیفته عقب.