فلفل مرده شور!
ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ خرداد ،۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

پست امروز ملودی رو که خوندم یادم اومد که واستون از خاطرات مرده شوریم تعریف کنم!

بعله دیگه دوستتون مرده هم شسته اونم دو بار !

اولیش مامان بزرگ دنی(مامان باباش) دومی هم مامان بزرگ خودم (مامان مامانم)

اولین بار که این کار رو کردم .شب بود و عمه دنی زنگ زد خونمون و جیغ که زودی بیاین مامانم مرده !من و مامانم هم تند تند و گریون رفتیم که ما چون خونمون از همه نزدیکتر بود زودتر رسیدیم.اون موقع هم من ١٧ سالم بود!

همین که رسیدیم مامانم من رو هول داد تو اتاقی که مرده توش بود یه قرآن هم داد دستم گفت مامان بشین بالا سرشون قرآن بخون که اولین لحظاتی هستش که روح دادن عمه که حالش خوب نیست من هم برم به کارا برسم تو اینجا قرآن بخون در رو هم روم بستن!!!

فکر کنننننننننن حالا مگه من از ترس میتونستم لای قرآن رو باز کنم !انقده دستم میلرزید که عمرا" نمیتونستم دنبال سوره انعام بگردم همین که قرآن رو باز کردم خودش سوره انعام اومد.و شروع کردم به خوندن و کم کم آرومتر شدم مرده هم سمت چپم بود البته روش با ملافه پوشونده بودن.

آمبولانس اومد و بردنش فرداش که تشییع جنازه بود باز مامان خانم گفت تو که دیشب جرات کردی و تنها موندی با یه مرده چرا نمیای کمک واسه شستنشون خیلی هم ثواب داره.مریم هم گفت اگه تو بری من میام و این شد که من و مامانم و مامان مریم و مریم و دو تا خانم مرده شور مشغول شدیم.

خیلی تمیز بودن خودشون و تنش خیلی سرد چون شب تو سردخونه بود .مثل یک عروسک عین عروسک خشک !ولی وقتی دیدیمش هممون ترسمون ریخته شد و خیلی عادی مشغول به این کار شدیم!

خیلی واسم کارای دو تا مرده شوره جالب بود که با چه ذوقی داشتن میشستن و هی میخواستن کامل تمیز باشه این یکی به اون یکی میگفت فاطمه خانم اینجای دستش هم حنا بزار خوشکلتر بشه!

البته خدا نصیب نکنه که مرگ جوون خیلی سخته و طاقت این رو ندارم که همچین کاری رو واسه یه جوون دور از جون بکنم ولی ایشون ٩٠ سالشون بود و قبول کردن مرگشون راحت تر بود.

واسه مامان بزرگ خودم هم کفنشو اینا رو خودمون دوختیم واسه شستنش زیاد کمک نکردم چون تعداد زیاد بود ولی به هر حال اونجا بودم.

شاید با دیدن مرده ادم بهتر میفهمه که این همه حرص خوردن و غصه خوردن و به وجود اوردن چیزهایی که باعث غصه خودمون و اطرافیانمون بشه فایده نداره!خیلی زود میگذره پس این دو روز دنیا رو مهربون باشیم و دل خوش!